poniedziałek, 29 sierpnia 2016

Pamiętnik przyszłości, sobota 22 kwietnia 2028

               Cieszę się, że zawsze należałem do mniejszości, która dużo czyta i interesuje się różnymi, czasem na pozór błahymi albo wręcz fantastycznymi sprawami. Dzięki temu nie dałem się omamić. Smutną przyszłość, do której zmierza świat dostrzegłem jeszcze w czasach szkolnych. Na właściwą ścieżkę naprowadziły mnie między innymi książki takie jak „Rok 1984” Orwella i „Nowy Wspaniały Świat” autorstwa Aldousa Huxleya. Wiem, że tytuły i nazwiska nic wam nie mówią, władze zakazały czytania takich książek wiele lat temu. Egzemplarze wydane drukiem spalono, a te umieszczone w wersji online skasowano z Internetu. Na szczęście dzięki ShadowNetowi i kilku dodatkowym zabezpieczeniom jestem w stanie umieścić skany tych książek na tej stronie. Nie wiem ilu z was je przeczyta, nie wiem, czy nie jestem zbyt pewny siebie. Możliwe, że kiedyś władze mnie dopadną, ale i tak nie ustanę w uświadamianiu ludzi.
            Poza licznymi książkami o tym, do czego zmierza świat można było się jeszcze dowiedzieć oglądając niektóre anime (np. „PsychoPass”). Wiem, że nie wiecie, czym jest anime i manga. To wszystko zostało zakazane, ponieważ przekazywało ludziom zbyt wiele cennych informacji o tym, co ma nadejść. Ja mimo wszystko nie boję się i specjalnie dla was umieściłem linki do dwóch moich artykułów z dawnych lat. Przeczytajcie oba i otwórzcie oczy, choć mamy rok 2028 więc dla większości z was kontrolowanej przez system jest już za późno:        Serio warto się zapoznać z obydwoma powyższymi artykułami. W dawnych czasach ludzie korzystali z pieniędzy papierowych i cenili wolność. Dziś wielu już nie pamięta, czym były pieniądze papierowe. Każdy z nas płaci elektronicznie kartą albo specjalnym chipem wszczepionym pod skórę. Dzięki temu władze wiedzą, kiedy i gdzie robimy zakupy, wiedzą nawet, w jakim mieście i w jakiej restauracji jemy obiad. Kiedyś płacono gotówką, co uniemożliwiało śledzenie ludzi w ten sposób.
Kolejną tragedią jest to, że wszyscy jesteśmy programowani genetycznie od dzieciństwa. Genetycy programują nawet nasz kolor włosów, wzrost i długość życia. Genetycznie usuwa się z ludzi geny agresji i tworzy potulnych pracowników, wzorowych obywateli. Jak do tego doszło?

Dochodziło do tego stopniowo, najpierw nieśmiało władze zmusiły ludzi do posiadania dowodów osobistych, potem wszystkim narzucono siłą numery PESEL, następnie pod pretekstem bezpieczeństwa przekonano ludzi, że wszędzie muszą wisieć kamery, potem pod pretekstem łapania bandytów i terrorystów wprowadzono do tych kamer programy rejestrujące rysy twarzy. Dziś, w roku 2028, kiedy wchodzimy do sklepu to komputer odczytuje wszystkie informacje o nas. W sklepie płacimy kartą albo chipem, wracamy do domu i otwieramy drzwi tą samą kartą albo chipem. W domu większość sprzętów jest podłączona do Internetu, co umożliwia władzom ciągłą kontrolę naszego życia.
Mógłbym pisać wiele o wolności, którą w ostatnich kilkudziesięciu latach odebrano ludziom. Wiem, że wielu z was nie jest w stanie tego pojąć, trudno, może, choć jedna osoba dzięki mnie się zastanowi.


4 komentarze:

 1. Widzę, że mam tu do czynienia z osobą świadomą więc polecam obejrzenie poniższego filmu pt.: "Podejrzane społeczeństwo".

  Opis:
  Po 11 września 2001 r. rządy krajów Zachodu wdrożyły nowe programy masowej inwigilacji obywateli w ramach tzw. "walki z terroryzmem". Nowoczesne metody inwigilacji przenikają do naszego życia nawet bez naszej wiedzy. Miliony kamer monitoringowych obserwują nas na ulicach, w sklepach i urzędach. Analizowane są zapisy naszych wizyt w internecie, transakcji bankowych, płatności kartą kredytową, rozmów telefonicznych, przejazdów publicznymi środkami transportu. Nowe dowody tożsamości i paszporty zawierają dane biometryczne. Władze twierdzą, że nowe technologie
  pomagają zwalczać przestępczość i terroryzm. Autorzy filmu kwestionują jednak to stanowisko i
  udowadniają, że totalna inwigilacja nie tylko narusza prawo obywateli do prywatności, lecz czasami
  ułatwia wręcz działanie przestępcom, przed którymi miała chronić. Kiedyś filmowano wyłącznie osoby podejrzane, dziś podejrzewa się wszystkich i wszystkich się filmuje. Około 15 lat temu pojawiło się nawet określenie "społeczeństwo ryzyka" oznaczające, że wszyscy stanowimy zagrożenie i trzeba nas pilnować...

  Adres filmu: https://youtu.be/n5efZexoVc8

  OdpowiedzUsuń
 2. Najgorsze, że o tym wszystkim ludzie, zajęci własnymi problemami na ogół nie myślą. I naprawdę nie zdziwię się, jeśli kiedyś nawet będą sprawdzane prywatne zapiski obywateli.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobry był film o podobnej tematyce - a już sprzed paru lat, więc teraz nieporównywalnie poszła technika do przodu - z Sandrą Bullock, o tym jak łatwo można wymazać "człowieka", czyli dane, z systemu i podstawić kogoś innego. Nie ma cię w systemie to nie istniejesz...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tak! Pamiętam tytuł tego filmu to (chyba) "SYSTEM". Wymazali jej wszystkie dane osobowe, usunęli dziewczynę. Chyba nawet nakręcili serial.

   Usuń