środa, 24 sierpnia 2016

Masowa kontrola ludzi na każdym kroku


 Wiecie, że są kraje na świecie (np. USA), w których posiadanie dowodów osobistych nie jest obowiązkowe? Czy zdajecie sobie sprawę, że coś takiego jak numer PESEL wymyślili komuniści po strajkach inteligencji w Polsce (PRL-u) pod koniec lat 60-tych XX wieku.? Czy wiecie, że zmuszanie nas do posiadania dowodów osobistych, a nawet przymusowe narzucanie numeru PESEL ogranicza naszą wolność? Dlaczego nikt nie broni się przed stopniowym odbieraniem nam naszej wolności?

Czy nie tęsknicie za czasami, w których można było wynająć pokój w hotelu (dawniej w karczmie albo gospodzie) i podać fikcyjne nazwisko albo tylko imię? W obecnej Polsce każdy, kto wynajmuje pokój w hotelu /akademiku musi podawać swoje dane osobowe (pokazywać dowód osobisty). Przecież to jest zniewolenie na całego! Kiedy idziemy ulicami większości miast jesteśmy obserwowani przez kamery, ba w wielu krajach wprowadza się system, który identyfikuje nas po rysach twarzy, podobnie wchodząc do sklepów jesteśmy ciągle monitorowani.

Ludzie oglądają filmy takie jak np. „Raport Mniejszości” albo anime takie jak np. „Psycho Pass” i nie zdają sobie sprawy, że zniewolenie ludzkości dokonuje się na ich oczach. Tak samo jak we wspomnianym Raporcie Mniejszości, gdzie każdy krok człowieka śledzą inteligentne kamery i komputery, albo podobnie jak we wspomnianym anime, w którym ludzie są kontrolowani przez sztuczną inteligencję.


Być może przesadzam, ale jako człowiek oczytany, który przeczytał m.in. kilka razy „Rok 1984” Orwella i „Nowy wspaniały świat” Huxleya uważam, że taka polityka doprowadzi z czasem do stworzenia systemu, który nas wszystkich zniewoli i podda całkowitej kontroli. Więcej na ten temat napisałem w poniższym artykule:


SF - Mity przyszłości2 komentarze:

 1. Jest to prawda, nastepnym zamachem na nasza wolnosc bedzie (w Szwecji juz tego probuje) zastapienie piebiadza karta bankowa i platnosc za wszystko przelewami, juz dzis ograniczanie wielkosci wyplat gotowkowych jest faktem, nawet w Polsce.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ludzie w dzisiejszym świecie oddają wolność w zamian za bezpieczeństwo, a przynajmniej tak myślą, bo to bezpieczeństwo jest w dużej mierze iluzją.
  Ostatnio wprowadzono, że nawet na legitymacji szkolnej musi widniej pesel. Myślę, że niedaleko nam do jakiegoś masowego czipowania ludzi - wtedy już nikt się nie ukryje.
  Pozdro.
  https://dziennikidyktatorki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń