sobota, 23 lipca 2016

Sukkuby piękne demonice

Succubus w grimoire (grymuarze) średniowiecznej księdze wiedzy magicznej.
Succubus (pl. sukkub) – są demonami, które wysysają z ludzi energię seksualną. Mówiąc prościej: czerpią swą siłę z seksu. Sukkuby potrafią zmieniać swój wygląd, a nawet płeć. Nie robią tego jednak zbyt często, ponieważ taka przemiana pochłania zbyt wiele cennej dla nich energii. Męskim odpowiednikiem sukkuba jest inkub. Natomiast syna demonicy (sukkuba)  z ludzkim mężczyzną nazywamy kambionem.


        Ciekawostka:
Merlin, słynny czarodziej znany z legend arturiańskich miał nietypowych rodziców. Jego matka była śmiertelną kobietą, a ojciec inkubem. Ich syn, Merlin był więc kambionem, dzieckiem obdarzonym nadprzyrodzoną magiczną mocą.

Sukkuby są bardzo popularnym rodzajem demonów występującym w wielu powieściach, anime i mandze. Piękna dziewczyna sukkub z rogami i kopytami występuje w grze Wiedźmin 2. Poniżej wklejam filmik z gry oraz link do ciekawego opisu: http://wiedzmin.gamepedia.com/Sukkub


FILM: Wiedźmin 2 - Chędożenie SukkubaWygląd:
Sukkuby najczęściej przybierają wygląd pięknych dziewczyn, z długimi rozpuszczonymi włosami i dużymi piersiami. Czasem mają rogi i kopyta. Lubią nawiedzać mężczyzn we śnie i kusić ich współżyciem seksualnym. Niektórzy twierdzą, że te piękne demonice oprócz wysysania energii życiowej i kuszenia mężczyzn współżyciem seksualnym starają się także przejąć duszę ofiary poprzez stopniową pogłębiającą się w niej demoralizację na tle seksualnym. Jeśli jest to prawdą to XXI wiek jest zdecydowanie zdominowany przez ludzi ciągle kuszonych przez sukuby. Młodzież, a nawet dzieci są bombardowane seksualnością już w szkole podstawowej i gimnazjum. Poza tym ogromna popularność książek takich jak „50 twarzy Greya” pokazuje nam, że wśród Polaków istnieje zainteresowanie nie tylko zwykłym seksem, ale też różnymi dewiacjami.Sukkub


Czy sukuby istnieją?
Hmmm ciężko odpowiedzieć na powyższe pytanie. Zdrowy rozsądek i racjonalizm każą mi napisać, że nie ma czegoś takiego jak demony. Z drugiej strony różne religie z Kościołem katolickim na czele twierdzą, że demony istnieją. Ja wiem jedno, wielu Polaków wierzy w ich istnienie, czego najlepszym dowodem są rozmowy, jakie prowadzą na różnych forach internetowych. Oto kilka przykładów:


Rozmowa na forum:
„Succubusa podobnie jak Inccubusa można wezwać za pomoca odpowiedniego rytuału, jako że są to demony odpowiadające za pożądanie, popęd seksualny. Osobiście nie polecam. Przy wywoływaniu demonów, czy jakichkolwiek innych sił, towarzyszy otwracie się swego rodzaju portalu, przez który nie koniecznie przejdzie to, co się wzywa. Poza tym zarówno Succubusy jak i Inccubusy mają paskudny zwyczaj zabijania swoich ofiar jako że, co jest potwierdzone w demonologii, oba te typy demonów wysysają siły życiowe i energię ze swoich ofiar. (Wedłóg jednej z teorii succubusy żywią się męskim hormonem testosteronem po czym zabijają). Co więcej. Succubusy i Inccubusy są to takie demony, które lubią interpretować wezwania, nakazy i tak dalej według tego, co im jest wygodnie mysleć. Więc mogą się w ogóle nie wstawić na wezwanie albo opatrzenie zinterpretować to, co im się nakaże. No i są to demony mściwe. A tak nawiasem to same wybierają sobie ofiary i je nawiedzają. Trudno powiedzieć, czym się kierują. Najcześciej ich ofiarą padają ludzie o silnym zachwianiu emocjonalnym, niezaspokojonym popędzie seksualnym, po silnym zawodzie miłosnym a także tłumiący w sobie naturalne popędy.  Odradzam wzywanie. Succubów ani Inccubów nie wzywają nawet doświadczeni okultyści. Jak koniecznie ktoś chce silnyh doświadczeń erotyczno-mistycznych niech lepiej wezwie Asmodeusza, Lilith czy Hurmiz”.

„Sukkubusy nie lubią być przywoływane, rządzą się własnymi prawami, są panami samymi dla siebie i często próba przywołania ich może spowodować pewne zagrożenie dla przywołującego. Tylko osoby z dużym doświadczeniem mogą próbować wezwać sukkubusa, a i w tych wypadkach różnie to może się skończyć. Proponuje zostawić ten temat w spokoju, nie baw się w coś, czego pojąć nie jesteś w stanie. Poprzestań na biernym czytaniu informacji, to tylko dobra rada, zrobisz co zechcesz, ale uprzedzam to są potężne moce i niełatwo później się od nich uwolnić...”.To tylko dwa cytaty z rozmowy prowadzonej na forum. Nie wiem, czy te osoby piszą serio, ale jest w tym coś przerażającego.Od XVI w. umieszczona przed gospodą rzeźba przedstawiająca sukkuba oznaczała, że karczma prowadzi również dom publiczny.

Sukkub w anime.Na koniec filmiki z sukkubami w anime:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz