środa, 27 kwietnia 2016

Kult cargo

Zbudowali makietę "pojazdu bogów" i czekają na ich powrót - przykład tzw. kultu Cargo.
Cywilizacja łacińska zbudowana na bazie chrześcijaństwa oraz (albo przede wszystkim) na gruncie prawa ze starożytnego Rzymu oraz filozofii ze starożytnej Grecji okazała się być najtrwalszą i najbardziej światłą. No albo przynajmniej jedną z najtrwalszych obok Chin i Japonii, ale to temat na oddzielny artykuł. Cywilizacja łacińska dała nam bardzo dużo. Dzięki niej mamy prawa człowieka oraz religię w jednego Boga, w której nie ma miejsca na bezmyślne składanie ofiar z ludzi, zwierząt, pokarmów. 

Zwróćcie uwagę na to, że wiele kultur bardziej prymitywnych od kultury europejskiej po prostu upadło. Weźmy np. Azteków, Inków, Majów albo szerzej rdzennych mieszkańców obu Ameryk. Większość z nich widząc Europejczyków przypływających na ogromnych statkach wzięła ich za bogów, nie docierało do nich, że są to zwykli ludzie. Podobnie zachowywali się tubylcy, którzy podczas wojen w XX w. widzieli lądujące, cywilne oraz wojskowe, samoloty. Tubylcy byli pod wrażeniem "latających pojazdów" ("rydwanów bogów") oraz wysiadających z nich ludzi z cargo (towarami). Prymitywni ludzie wzięli pilotów za bogów, zbudowali drewniane samoloty i do dnia dzisiejszego modlą się żeby bogowie wrócili razem z cargo

Cieszmy się z tego, że żyjemy w Europie, nasi przodkowie przyjęli chrzest i dzięki temu nasza kultura należy do najbardziej rozwiniętych na tej planecie.


Kult Cargo, czyli jak powstają Bogowie - smutny film o prymitywnych ludziach, którzy czekają na powrót "bogów":


Film: Nie Uwierzysz. Kult Cargo
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz