wtorek, 8 marca 2016

Dlaczego starożytni bogowie byli tacy skryci?

Literatura i mitologia starożytnych kultur pełna jest doniesień o smokach, latających wężach i innych skrzydlatych gadach. Kim wobec tego były owe latające, ogniem ziejące stwory, które, jak wszystko na to wskazuje, współistnialy z wczesnym Człowiekiem, czasem jako jego dobroczyńca, przeważnie jednak jako jego dręczyciel?

Może były one po prostu bajkowymi postaciami, wytworami płodnej wyobraźni Człowieka. Z drugiej strony, jest możliwe, że przedstawiały one coś innego - były przypomnieniem dramatycznych wydarzeń tak silnie niepokojących i głęboko zakorzenionych w jego przeszłości, że wiedza o ich prawdziwej naturze była podświadomie tuszowana i przywoływana jedynie w sensie alegorycznym.

Znaczna liczba cywilizacji tego świata upatruje swoje pochodzenie od takich właśnie smokopodobnych gadów lub latających węży. W większości przypadków, przyznaje im się dostarczanie zdobyczy cywilizacyjnych Ludzkości. A bardzo często są one opisywane jako jego właściwy stwórca.

Starożytny człowiek przedstawiał te stworzenia jako istoty nadprzyrodzone lub bogów, którzy potrafili bez trudu przemierzać podniebne szlaki w swych "ognistych powozach" lub "niebiańskich łodziach." Żyli oni zwykle w "niebieskim domostwie", z którego często zstępowali, by ingerować w sprawy Człowieka.

Najwcześniejsza i najważniejsza z kultur, z Mezopotamii (Autor hołduje przyjętemu stereotypowi, ale to nie jest tak. Mezopotamia jest tylko niewielkim fragmentem Globalnego Imperium Ljelich zarządzanym z Tybetu), była prawdopodobnie założona przez takich właśnie wężopodobnych bogów. Kolonizacja tej planety przez te istoty jest opisana w jednym z najbardziej dramatycznych i znaczących dokumentów starożytności. Jest nim tak zwana Lista Władców Sumeryjskich.

Datowany na Trzecie Millenium pne, dokument ten przedstawia sukcesję Władców Sumeru oraz ich następców, długość ich panowania od momentu, który był dla Sumerów początkiem czasu, kiedy to ich protoplaści przybyli tam "zstępując" na Ziemię, aby zalożyć swoje miasta na aluwialnej nizinie Mezopotamii. Owym Proto-Sumerom, zwanych przez siebie Anunnaki, przyznaje się ustanowienie zachodniej, jeśli nie światowej, cywilizacji.

Dosyć zaskakujące jest też, jak znaczną ilością danych dysponujemy na temat tych wczesnych cywilizacji - Sumeryjskiej, którą później zastąpiły kultury Akkadyjska i Babilońska. Z licznych tabliczek glinianych, monumentów oraz znalezisk odkopanych ostatnio, jest możliwe odtworzenie wydarzeń, które miały miejsce we wczesnych dniach Ludzkości.

Jest również olbrzymia ilość informacji, która pochodzi z tego samego źródła, jednak została poddana interpretacji religijnej w transmisji kanałami kaznodziejskimi. To z tego właśnie ogromnego zbioru starożytnych źródeł wzięły się wątki Starego Testamentu.

Powyższy tekst jest fragmentem książki, która możesz przeczytać za darmo na tej stronie: http://www.poloneum.com/LATAJACE%20WEZE%20I%20SMOKI.pdf

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz