wtorek, 7 kwietnia 2015

Burzliwe dzieje bikini


Bikini – nazwa dwuczęściowego damskiego kostiumu kąpielowego/plażowego, składającego się z fig i biustonosza.Nazwa bikini pochodzi od atolu na południowej części Pacyfiku, Amerykanie testowali tam bombę atomową. Skandal jaki wywołało bikini porównywano do eksplozji bomby. Kostium bikini potępiony został przez Watykan, a jego noszenie zakazane było we Włoszech i Hiszpanii.

Początki tego kobiecego stroju bez którego seriale takie jak Słoneczny Patrol nigdy by nie powstały sięgają 1946 roku, w którym po raz pierwszy zaprezentowano publicznie bikini. Wydarzenie to do dziś zalicza się do największych skandali w historii ubioru. Bikini stanowiło odważną alternatywę dla dotychczasowych strojów, pokazywało prawie wszystko. Ogromnym problemem okazało się znalezienie modelki, która zgodziłaby się zaprezentować ten skromny strój. Przypominam, że przed II wojną światową panowie i panie, nawet na plaży chodzili w strojach, które zakrywały prawie całe ciało. Pierwszą odważną kobietą, która ubrała BIKINI była striptizerka z Casino de Paris. Mężczyźni kiedy ujrzeli ją w tym skromnym stroju od razu pokochali bikini, a wyzwolona tancerka otrzymała prawie 50 tysięcy propozycji małżeństwa". Na nic się zdała krytyka Kościoła, mężczyźni, nawet Ci religijni i praktykujący zakochali się w BIKINI. 

Na początku tzw. "porządne" panie długo nie uznawały dwuczęściowego stroju, bikini musiało poczekać na swój moment. Strój ten początkowo wywoływał zgorszenie, ale kobiety bardzo szybko pokochały ten frywolny model. W Stanach Zjednoczonych akceptacja bikini nastąpiła znacznie później niż w Europie. Prawdopodobnie imprezy przy basenie podniosły jego popularność.


Bikini zaczęło następnie zdobywać plaże Europy, poza plażami Hiszpanii (rządzonej wówczas przez juntę generała Franco) i niektórych innych części świata. Dopiero po kilkunastu latach bikini zostało zaakceptowane w Stanach Zjednoczonych, do czego przyczynił się film „I Bóg stworzył kobietę z 1957 z Brigitte Bardot w roli głównej. Moda na nie w USA pojawiła się na początku lat 60.

Obecnie bikini stanowi nieodzowny element mody plażowej w wielu różnorodnych wariantach. Pomimo że bikini zaprezentowane w 1946 roku uważane było za niezwykle śmiały obyczajowo kostium, części kostiumu bikini były później jeszcze zmniejszane. W latach 80. pojawiły się stringi, w których tylna część majtek kostiumu odkrywa całe pośladki. Od tego czasu wprowadzono dalsze, jeszcze mniejsze warianty bikini dla śmiałych kobiet.
Źródła:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Bikini 


Doceńcie to, że żyjecie w czasach, w których kobiety nie muszą chodzić całe zakryte tak jak obecnie chodzą w krajach islamskich. Na szczęście nasza chrześcijańska, zachodnia kultura zmieniła się na lepsze. Dzięki przemianom światopoglądowym możecie podziwiać piękne dziewczyny w BIKINI:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz