czwartek, 30 stycznia 2014

Król Majów w statku kosmicznym?

Płyta nagrobna w La Venta w Meksyku. Według jednych przedstawia Pakala (króla Majów siedzącego w pozycji motocyklisty) na ołtarzu, a według innych (paleoastronautów) pokazuje króla w statku kosmicznym. Logika podpowiada, że osoba ta siedzi w jakimś pojeździe świadczy o tym układ rak i nóg -np.: lewa ręka jakby ciągnęła jakąś dźwignię, a nogi jakby wciskały pedały. Fascynujące to jest! :)

Paleoastronautyka jak podaje Wikipedia jest to paranauka zajmująca się badaniem przeszłości ludzkiej cywilizacji w kontekście jej kontaktów z cywilizacjami pozaziemskimi. Jej główna hipoteza zakłada, że niegdyś lub wciąż istniejąca cywilizacja, bądź cywilizacje pozaziemskie kontaktowały się w przeszłości z ludźmi, wywierając wpływ na ich rozwój i kulturę lub nawet sztucznie powołując gatunek ludzki do istnienia.
Ważną postacią dla paleoastronautów jest szwajcarski pisarz i publicysta Erich von Däniken.
Jakie jest Wasze podejście do tych teorii? Czy ktoś z Was wierzy w teorie Dänikena? Czy poniższe filmy brzmią dla Was przekonująco? Z ciekawością czekam na Wasze opinie :)


Filmik na którym jest omawiana
płyta nagrobna króla Pakala


Erich von Däniken to ciekawa postać, podobnie jak scjentyści twierdzi, że naszą planetę odwiedzali kiedyś goście z kosmosu. Nie wierzę w jego teorię ale pomyślałem, że warto poruszyć ten temat. Poza tym jestem zainteresowany waszym zdaniem. Bardziej skłaniacie się (tak jak ja) do wiary w Boga, Piekło, Niebo itp., czy do wiary w "gości z kosmosu"? A może ktoś wierzy w jedno i drugie?


Z Wikipedii:
Erich von Däniken (ur. 14 kwietnia 1935 w Zofingen) – szwajcarski pisarz i publicysta, autor teorii wpływu istot pozaziemskich na życie ludzi w czasach przedhistorycznych (tzw. paleoastronautyka).
Däniken uczył się w Kolegium św. Michała we Fryburgu, gdzie jako student poznawał starożytne źródła pisane. Następnie pracował jako dyrektor hotelu, w wolnych chwilach poświęcając się swojej pasji.

Od 1968 roku wydawał książki (ogółem ponad 30 pozycji), w których sugeruje, że Ziemia była wcześniej odwiedzana przez kosmitów, po których ciągle pozostały ślady. Autor sugeruje, że wiele budowli i znalezisk, pochodzących z dawnych epok, nie mogło być wykonanych przy znanej ówcześnie technice, co sugeruje, że wykonała je cywilizacja pozaziemska. Przykładami, wg Dänikena, są Stonehenge, piramidy w Egipcie itp.

Swoje hipotezy Däniken popiera następującymi argumentami: przykładowo, opis zburzenia Sodomy i Gomory (Rdz 19) może być opisem wybuchu bomby atomowej, objawienie Ezechiela (Ez 1) może być opisem lądowania statku kosmicznego itd. Podobne opisy zawierają również inne dzieła – indyjskie (Mahabharata), mezopotamskie (Epos o Gilgameszu) i inne. We wszystkich tych opisach, zdaniem Dänikena, kosmici widziani są przez prymitywnych ludzi jako bogowie, którzy przybyli z gwiazd. Opisuje też kult cargo, gdy amerykańscy żołnierze widziani byli przez mieszkańców wysp Pacyfiku jako boskie istoty, od których można było uzyskać tajemnicze podarki. Po wielu latach można było potem napotkać świątynie ku czci tych nowych bogów, budowane na wzór lotnisk polowych (...)


Polecam:

7 komentarzy:

 1. Däniken to zwykły hochsztapler, który znalazł podatny grunt i sprawnie wykorzystuje fakt niewielkiego poziomu popularyzacji wiedzy archeologicznej wśród społeczeństwa. W wywiadach wielokrotnie okazywał ignorancję i manipulował faktami, nie odnosząc się do danych, a jedynie własnych przypuszczeń, lub też nie opisując całej prawdy, a jedynie wygodne dla siebie elementy.
  Na moje, jego teorie to zwykły chłam, a on sam prowadzi tę gierkę, ponieważ leży tam niezwykle łatwy pieniądz.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To powiedz oszołomku w jaki sposób powstało Puma Punku jeśli wiesz oczywiście o czym mówię.

   Usuń
  2. Powstały równie "tajemniczo", "nieopisanie" i "kosmicznie" co Göbekli Tepe, Newgrange, Steonehenge, piramidy czy Arkaim - zrodziły się z ludzkiej idei i pracy rąk.
   Przytaczanie argumentu materiału nic nie da - z tych samych materiałów, co powstało Puma Punku tworzono rzeźby m.in. w starożytnym Egipcie.

   Usuń
  3. Powiem tak analizowaliśmy z różnymi ludź te zdjęcie ( króla majów)i wraz z technikami wyszliśmy z jednego założenia . To nie jest nic innego jak rodzaj pojazdu bojowego.

   Usuń
 2. pierdoły jak zwykle

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Panie, Pani anonimowy(a) bajki nie bajki, legendy czy może prawda, to jednak to co pisze Poszukiwacz Prawdy jest ciekawym urozmaiceniem w przyjętych przez ludzkość teoriach na temat jej powstawania. Dla mnie np. bajką lub jak anonimowy woli, pierdołą (?) jest teoria Darwina, dla kogoś innego teoria stwarzania. Wolny wybór w wolnym świecie. :D
   Uważam, że przy tych wszystkich sporach, czy różnicy zdań odrobina kultury nikomu nie zaszkodzi. Poza tym nie sądzę, że Pan Michał wierzy, bądź jest zwolennikiem wszystkiego o czym pisze na swoich blogach, raczej serwuje nam rzeczy wg niego ciekawe, warte zastanowienia się nad nimi i być może podjęcia merytorycznej, interesującej dyskusji z internautami, co zresztą często mu się udaje osiągnąć. To co my zrobimy z tą wiedzą, którą gospodarz tego bloga nam przekazuje jest już naszą osobistą sprawą. Chcemy to w to wierzmy, albo nie, ale temat jest ciekawy i nie zasługuje na skwitowanie go słowami jakich anonimowy(a) użyłeś(łaś) w swoim komentarzu. Trochę merytoryki przydałoby się z Twojej strony, a przynajmniej krótkie uzasadnienie dlaczego właśnie tak myślisz.

   Poszukiwaczu Prawdy dziękuję za kolejny, bardzo interesujący artykuł.

   Serdecznie Cię pozdrawiam
   Karolina

   Usuń
 3. Niestety komentarz p. Michał (druga jego część) również odbiega od pewnego standardu, który jak wnoszę chciałby na swoim blogu widzieć. Cała część po akapicie jest opartą na przypuszczeniach tezą, o braku solidnego (opartego na 8 klasach szkoły podstawowej i 4 latach liceum) wykształcenia jednej z komentujących osób. Nawet jeśli tak jest, to niewiele to wnosi jeśli jest użyte jako inwektywa, jak w tym przypadku, a nie jako argument za np. powrotem do poprzedniego systemu kształcenia. Cierpliwości życzę, czasem najlepiej jest nie karmić internetowego trolla komentarzami pod jego wpisem;)

  OdpowiedzUsuń