środa, 19 października 2011

Czy Aniołowie byli kosmitami?

Erich von Däniken to ciekawa postać, podobnie jak scjentyści twierdzi, że naszą planetę odwiedzali kiedyś goście z kosmosu. Nie wierzę w jego teorię ale pomyślałem, że warto poruszyć ten temat. Poza tym jestem zainteresowany waszym zdaniem. Bardziej skłaniacie się (tak jak ja) do wiary w Boga, Piekło, Niebo itp., czy do wiary w "gości z kosmosu"? A może ktoś wierzy w jedno i drugie?


Z Wikipedii:
Erich von Däniken (ur. 14 kwietnia 1935 w Zofingen) – szwajcarski pisarz i publicysta, autor teorii wpływu istot pozaziemskich na życie ludzi w czasach przedhistorycznych (tzw. paleoastronautyka).
Däniken uczył się w Kolegium św. Michała we Fryburgu, gdzie jako student poznawał starożytne źródła pisane. Następnie pracował jako dyrektor hotelu, w wolnych chwilach poświęcając się swojej pasji.

Od 1968 roku wydawał książki (ogółem ponad 30 pozycji), w których sugeruje, że Ziemia była wcześniej odwiedzana przez kosmitów, po których ciągle pozostały ślady. Autor sugeruje, że wiele budowli i znalezisk, pochodzących z dawnych epok, nie mogło być wykonanych przy znanej ówcześnie technice, co sugeruje, że wykonała je cywilizacja pozaziemska. Przykładami, wg Dänikena, są Stonehenge, piramidy w Egipcie itp.

Swoje hipotezy Däniken popiera następującymi argumentami: przykładowo, opis zburzenia Sodomy i Gomory (Rdz 19) może być opisem wybuchu bomby atomowej, objawienie Ezechiela (Ez 1) może być opisem lądowania statku kosmicznego itd. Podobne opisy zawierają również inne dzieła – indyjskie (Mahabharata), mezopotamskie (Epos o Gilgameszu) i inne. We wszystkich tych opisach, zdaniem Dänikena, kosmici widziani są przez prymitywnych ludzi jako bogowie, którzy przybyli z gwiazd. Opisuje też kult cargo, gdy amerykańscy żołnierze widziani byli przez mieszkańców wysp Pacyfiku jako boskie istoty, od których można było uzyskać tajemnicze podarki. Po wielu latach można było potem napotkać świątynie ku czci tych nowych bogów, budowane na wzór lotnisk polowych (...)
Życzę miłego seansu i pozdrawiam wszystkich czytelników mojego bloga :)

 

 

5 komentarzy:

 1. Najbardziej fascynujące na tym filmie są rysunki z Nazca. To niesamowite, że do tej pory większa część świata naukowego twierdzi, że to tylko wynik artystycznej inspiracji. Dlaczego nie traktuje się poważnie teorii, która mówi, że te niesamowite rysunki zostały zrobione dla kogoś kto mógł je obserwować z powietrza? To nie muszą być kosmici. Może w tamtych czasach ktoś wynalazł jakiś przyrząd do latania, coś podobnego do balona?

  Jestem praktykującym katolikiem po studiach. Daleko mi do fanatycznej wiary w UFO ale jednak musicie przyznać, ze coś w tym jest, a sam film jest dość przekonujący - poza Nazca bardzo mnie zainteresował kult cargo na wysepkach Pacyfiku.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeżeli wierzyć w treść Biblii to wiara w Boga oraz kosmitów,uważanych za bogów wykluczają się.
  Pozostaje jednak pytanie-czy wierzyć Biblii?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moim zdaniem nie wykluczają się...z tego co się orientuje w biblii jest powiedziane że jest wielu Bogów(albo istot,które podają się za Bogów),natomiast Bóg JAHWE zabrania oddawania im czci.Ja osobiście wierzę w Boga kimkolwiek jest(być może jakąś super inteligentną i wszechmocną świadomością),co do aniołów,to może właśnie Ci,których teraz nazywany obcymi cywilizacjami.Wiemy,że istnieją dobre i złe(upadłe),z racji tego że anioły to jednak nie Bóg,być może potrzebują jakichś pojazdów(UFO)Warto przeczytać księgę Henocha tam jest wiele napisane o tym,co się wydarzyło dawno temu na Ziemi i w kosmosie.Dobre anioły są kimś w rodzaju strażników kosmosu i posłańców.Długo by o tym pisać...

   Usuń
 3. A tak poza treścią notki,nie byłbyś zainteresowany banerem na bloga?
  Mógłbym spróbować takowy wykonać,oczywiście za darmo.

  OdpowiedzUsuń
 4. Oto i baner:
  http://tinypic.com/view.php?pic=1y0rph&s=5
  Napisz wszelkie uwagi,jeżeli wymiary baneru będą zbyt małe to oczywiście go powiększę.

  OdpowiedzUsuń