poniedziałek, 27 grudnia 2010

Anielski Przemysł

„Wygnawszy zaś człowieka, Bóg postawił przed ogrodem Eden cherubów i połyskujące ostrze miecza, aby strzec drogi do drzewa życia.”
(Ks. Rodzaju 3:24, Biblia Tysiąclecia)


Anielski przemysł z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. U progu XXI wieku coraz większe rzesze ludzi zaczynają szukać swojej duchowe drogi. Racjonalizm i naukowe dogmaty zmieniające się z roku na rok nie potrafiły zaspokoić duchowych potrzeb człowieka. Istota ludzka zawsze potrzebowała wiary i transcendencji dlatego w ostatnich latach obserwujemy jak wiele osób wraca na łono Kościoła lub samodzielnie rozwija swoją duchowość. Zarówno jedni jak i drudzy okazują zainteresowanie aniołami, istotami duchowymi, które spełniają rolę posłów (bądź pośredników) między Bogiem i człowiekiem. Coraz większą popularnością cieszą się filmy (np. Armia Boga), seriale (np. Supernatural), gadżety (statuy z aniołami, anielskie figurki, anioły z porcelany), a nawet poduszki z aniołami. Wzrost zainteresowania Angeologią jest wyraźnym sygnałem oznaczającym odwrót „mas” od racjonalizmu, ewolucjonizmu itp. doktryn powstałych na przełomie XIX i XX wieku w stronę duchowości i chrześcijańskich korzeni wszystkich Europejczyków.

1 komentarz:

  1. Piszesz, że ostanio coraz więcej osób wraca na łono kościoła... a ja zaobserwowałam zupełnie coś innego. Jeżeli jednak jest jak piszesz, to czy jest to powrót szczery, prawdziwy, czy tylko stan by "być na liście"?
    Będąc nie tak dawno na wycieczce w kraju powiedziano nam jak się przedstawia sytuacja wiernych w miastach i na wsi... i o dziwo procent "odwiedzających kościół" nie wzrasta a ciągle maleje.

    OdpowiedzUsuń